Formularze w GLPI:

Formularze – czyli jak przestać przepisywać dokumenty papierowe do systemu.

Formularze to nieodłączny element firmowej dokumentacji. Ich tworzenie oraz wypełnianie często bywa uciążliwe. Z wykorzystaniem dodatkowej wtyczki również ten aspekt może być przeniesiony do GLPI, by usprawnić organizację i pozwolić realizować procesy w pełni automatycznie w systemie.
Opisywana funkcjonalność w prosty sposób pozwala tworzyć formularze, dostosowywać je do własnych potrzeb oraz nimi zarządzać.

W formularzu możemy wybrać różne typy pól, jak np. listy rozwijane, pola tekstowe czy obiekty z systemu GLPI zawierające m.in. listę komputerów czy użytkowników. Widoczność kolejnych pól w formularzu może wynikać z wcześniejszych wyborów, co pozwala ograniczyć jego długość do wymaganego minimum. Po wypełnieniu formularze mogą podlegać zatwierdzeniu np. przez przełożonego bądź osobę z obsługi zgłoszenia i na ich podstawie utworzy nam się zgłoszenie w systemie GLPI zawierające dane, które zostały podane przy jego tworzeniu.
Typowe sytuacje w firmie takie jak np. zatrudnianie nowego pracownika, wniosek o naprawę sprzętu czy instalację oprogramowania mogą być w tym momencie zgłaszane przez formularz, co pozwala wymusić podanie konkretnych informacji, a w konsekwencji skrócić czas na ustalanie szczegółów i otrzymanie wszystkich potrzebnych danych.

Opcje konfiguracyjne dają nam wiele możliwości, między innymi kontrolowanie dostępu do formularzy, tworząc je z dostępem publicznym, ograniczonym bądź wyłącznie dla zalogowanych użytkowników systemu. Możemy grupować je według kategorii, jednostek czy języków, co ułatwia wyszukiwanie oraz prezentowanie ich konkretnym odbiorcom. Możliwość klonowania formularzy pozwala w szybki sposób na bazie już istniejących utworzyć nowe i dostosować je do wymagań, dzięki czemu nie musimy za każdym razem konfigurować formularzy na nowo, co przyczynia się do przyśpieszenia pracy.

Możliwości jakie daje GLPI połączone z dodatkową wtyczką dają podstawę, aby zakończyć erę formularzy wykonywanych w Excel czy też Word, a następnie przepisywanie ich do systemu. Teraz cały proces obsługi będziesz miał w jednym miejscu!

Brzmi ciekawie? Skontaktuj się z nami i uporządkuj swoje zasoby 🙂

Scroll to Top